LeksykonZdrowia.pl

Co pić podczas diety Dukana?

pijemy

Skuteczność diety Dukana została potwierdzona przez wiele osób. Niemal każdy, kto odchudzał się zgodnie z zasadami diety białkowej zwraca jednak uwagę na to, że dieta Dukana nie wybacza potknięć. Owszem, człowiek nie jest robotem, który automatycznie i bez chwili refleksji wykonuje wszystkie wydane mu polecenia, należy jednak mieć na uwadze to, że za każde potknięcie przyjdzie nam zapłacić. Pocieszające jest zatem przede wszystkim to, że autor diety podpowiada nam, jak walczyć z pokusami, tam zaś, gdzie milczy, z pomocą przychodzą nam osoby, które wykorzystały już jego dietę w praktyce.

Jedna z najważniejszych zasad, na jakich opiera się dieta Dukana mówi o tym, że osoba odchudzająca się powinna pić i to pić naprawdę znaczące ilości płynów. Organizm, który i tak musi radzić sobie z niemałym wyzwaniem polegającym na dostosowaniu się do nowego rytmu dnia i odmiennych nawyków żywieniowych, potrzebuje naszego wsparcia, picie pomaga zaś w jego oczyszczaniu.

Niestety, nie wszystkie napoje dostępne na polskim rynku są w stanie rozwiązać problemy zwolenników diety Dukana, choć więc pić trzeba, należy również liczyć się z koniecznością kolejnych wyrzeczeń.

Największym wyzwaniem może okazać się konieczność odstawienia tych napojów, które w swoim składzie zawierają cukier. Osoby stosujące dietę Dukana zdają sobie sprawę z tego, że nie mogą sięgać po napoje owocowe, aby nie zaburzać harmonogramu kolejnych faz odchudzania, nie raz okazuje się jednak, że trudno jest im zrezygnować ze słodzenia kawy lub herbaty. Twórca diety Dukana dopuszcza oczywiście zastąpienie szkodliwego cukru bardziej przydatnym z punktu widzenia organizmu słodzikiem, nawet on jest jednak zdania, że powinno być to rozwiązanie tymczasowo, docelowo bowiem wskazane jest odstąpienie od cukru jako takiego.

Nie warto przesadzać również z napojami gazowanymi w wersji light, choć dieta Dukana zasadniczo dopuszcza ich stosowanie. I one mogą okazać się prawdziwym wybawieniem dla osób, które z trudem zrywają z dawnymi nawykami, warto mieć jednak na uwadze to, że picie ich jest formą oszukiwania organizmu. Słodzik wchodzący w ich skład wzmaga oczekiwanie na cukier, nie powinniśmy być więc zdziwieni, że po wypiciu kolejnej szklanki napoju gazowanego nagle zaczynamy odczuwać bardzo silny głód.

Najlepiej zatem przekonać się do wody mineralnej. Początkowo nie musi być to łatwe, wiele osób potwierdza jednak, że w dłuższej perspektywie mówimy o dość skutecznym i satysfakcjonującym działaniu.